Publikováno: 14.07.2015 13:13

Bankovní úvěr jako jediné řešení financování? To už dávno neplatí.

Schvalování rizik bankami – to je kámen úrazu pro velké množství firem, které potřebují financování.

Banky díky krizi přitvrdily v přístupu k poskytování úvěrů. Částečně jsou opatrnější, protože si nemohou dovolit tolik riskovat, částečně je to z důvodu tvrdší regulace bank ze strany státu. Bohužel tak mnohdy dochází k odlidštění vztahu s klientem – příkladem mohou být registry, které znamenají kaňku na profilu firmy a často jí neprávem zavírají dveře k získání potřebných financí.

Řešení však existuje a je jednoduché. Vzniklo vlastně přímo z požadavků trhu: když poptávku podnikatelů po půjčkách neuspokojily banky, našel se záhy jiný zdroj. Celosvětově vznikl nový fenomén – nebankovní financování podnikatelů a firem. A postupně nabírá na síle i na významu. „Naše společnost se může pochlubit tím, že každoročně připraví řešení financování podnikání pro více než 5000 klientů - na míru a hlavně rychle," upřesňuje Lukáš Zaňák. Přednosti nebankovního financování jsou nepopiratelné. Je snadné a dostupné, obejde se bez administrace, složitých analýz a zkoumání registrů. Je neúčelové, nikdo tedy neřeší, na co vlastně klient peníze potřebuje. Nemusí se u něj ručit nemovitostí. A především je rychlé, klient dostane peníze v řádu dnů.

Nebankovní financování využívá široké spektrum podnikatelů a firem. A překvapivě málokdy se jedná o jakousi „poslední záchranu". I velké firmy pro překlenutí krátkodobých potřeb často sáhnou právě po nebankovním financování. Strukturu portfolia NOVA leasing, a.s. přibližuje Lukáš Zaňák následovně: „ 16 % tvoří střední a větší akciové společnosti, plných 62 % různě velké s.r.o. a 21 % živnostníci." Od Lukáše Zaňáka jsme se dozvěděli i to, že NOVA leasing, a.s. pomáhá klientům financovat opravdu širokou paletu potřeb, od revitalizace firmy (financování dalšího provozu, řešení závazků), přes investice do rozvoje a odkupy podílů ve firmách až po krátkodobé překlenovací úvěry.

Závěrem Lukáš Zaňák zdůrazňuje: „Naši klienti oceňují korektní přístup a transparentní jednání. Ostatně NOVA leasing, a.s. je na českém trhu jedním z největších poskytovatelů nebankovního financování pro firmy a podnikatele a nemůže si dovolit chovat se jinak".

Líbil se vám náš článek? Podělte se o něj s ostatními

Mohlo by vás také zajímat

Post 3

Problémy jsou v podnikání na denním pořádku, ale vítězí ten, kdo je správně vyřeší

Problémy tu jsou od toho, aby se řešily. A v zásadě každý problém ř...

Zobrazit více

Rackmultipart20151207 4543 hgs2xm

Dlužíte státu na sociálním pojištění? A hrozí vám soud?

Každý podnikatel má povinnost platit státu sociální pojištění, jenž...

Zobrazit více

Rackmultipart20151021 25695 mafhfj

5 faktorů, které mohou vážně ohrozit existenci vaší firmy

Existuje mnoho věcí, které mohou negativně ovlivnit vývoj firmy. Ná...

Zobrazit více