Publikováno: 11.12.2015 13:48

Krach firmy může potkat každého! Proto je dobré znát základy krizového řízení!

Má vaše firma krizového manažera? Ne? A můžete si dovolit externího manažera?

Pakliže se podnikání již v krizi ocitlo, řídí se celá firma speciálním krizovým plánem. Ten by měl řídit krizový manažer. Máte takového zaměstnance? Předpokládáme, že nejspíš ne. V dnešní době si však můžete najmout externího pracovníka, který bude celé krizové řízení vést, samozřejmě vždy s ohledem na původní vedení firmy. Jenže, co když si ho nemůžete vůbec dovolit? Zkuste si osvojit alespoň základy krizového řízení a možná zvládnete celou situaci ukočírovat sami.


Osvojte si základy krizového řízení sami!

Prvním a zcela zásadním bodem je již výše zmíněný krizový plán. Zjistěte příčinu vzniku krizové situace vašeho podnikání. Kde vznikl problém? A proč? A jaké se nabízí řešení? Podívejte se také na provozní náklady, pozorně sledujte peněžní tok peněz (cash-flow) a usilujte o jeho zlepšení.

Nezapomeňte ani na komunikaci, ta je v mnoha situacích zcela zásadní. Jednejte včas, pohotově a nebojte se radikálnosti. Pokud máme celý krizový plán shrnout co nejjednodušším způsobem, popsali bychom ho ve třech krocích.

  1. Ujasněte si příčinu problému.
  2. Najděte řešení problému.
  3. A toto řešení proveďte!

A přiznejme si, velmi častým a nejvhodnějším řešení všech problémů jsou finance. Hrozí vám exekuce v podnikání? Potřebujete finance. Potřebujete koupit nové stroje a technologie? Potřebujete finance. Dlužíte státu na odvodech? Potřebujete finance… a kde je vzít? Když chcete jednat radikálně, pohotově a včas? Řešením může být nebankovní půjčka. Například společnost NOVA leasing nabízí finance od 100 000 Kč až do 25 000 000 Kč, a to bez registrů NRKI, BRKI. Není vyžadováno ručení nemovitostí, celý proces je postaven na zajištění movitým majetkem.

Líbil se vám náš článek? Podělte se o něj s ostatními

Mohlo by vás také zajímat

Post 3

Problémy jsou v podnikání na denním pořádku, ale vítězí ten, kdo je správně vyřeší

Problémy tu jsou od toho, aby se řešily. A v zásadě každý problém ř...

Zobrazit více

Post 1

Bankovní úvěr jako jediné řešení financování? To už dávno neplatí.

„Financování firmy znamená dnes nejen poskytnutí peněz, ale díky vý...

Zobrazit více

Rackmultipart20151021 25695 mafhfj

5 faktorů, které mohou vážně ohrozit existenci vaší firmy

Existuje mnoho věcí, které mohou negativně ovlivnit vývoj firmy. Ná...

Zobrazit více